1. Головна
  2. Козелецька селищна рада
  3. Рішення сесії № 07-39/VIII від 25.10.2024


ПРИЙНЯТО

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять дев’ята сесія восьмого скликання)

25 жовтня  2024 року

сел. Козелець

№ 07-39/VIII

Про затвердження Програми забезпечення

державної безпеки на території Козелецької

селищної ради та матеріально-технічного

забезпечення Управління Служби безпеки України

в Чернігівській області (Ніжинського міжрайонного відділу)

на 2024-2027 роки

З метою покращення ефективності роботи та мобільності у реагуванні і попередженні злочинів та правопорушень, удосконалення оперативно-службової діяльності Ніжинського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України у Чернігівській області, покращення взаємодії з Козелецькою селищною радою, громадськими формуваннями та трудовими колективами територіальної громади щодо забезпечення державної безпеки, матеріально-технічного забезпечення підрозділу, керуючись статтями 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування  в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Затвердити Програму забезпечення державної безпеки на території Козелецької селищної ради та матеріально-технічного забезпечення Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинського міжрайонного відділу) на 2024-2027 роки (далі - Програма), що додається.
  2. Фінансовому управлінню селищної ради передбачати кошти на фінансування заходів Програми, які планується реалізувати.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток

до рішення тридцять восьмої сесії

Козелецької селищної ради

восьмого скликання

від 25 жовтня  2024 року

№ 07-39/VIII

 

ПРОГРАМА

забезпечення державної безпеки на території

Козелецької селищної ради та матеріально-технічного

забезпечення Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинського міжрайонного відділу)

на 2024-2027 роки

З М І С Т

№ з/п

Назва розділу

1.

Паспорт Програми забезпечення державної безпеки на території Козелецької селищної ради та матеріально-технічного забезпечення Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинського міжрайонного відділу) на 2024-2027 роки         

2.

Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

3.

4.

Визначення мети Програми

Визначення цільової групи

5.

Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, показники результативності

6.

Очікувані результати виконання програми

7.

8.

9.

Обсяги та джерела фінансування Програми

Строки та стан виконання Програми                          

Координація та контроль за ходом виконання Програми

Додаток 1. Напрями діяльності та заходи реалізації Програми.

Додаток 2. Показники результативності Програми.

Додаток 3. Звіт про результати виконання програми.

Додаток 4. Заключний звіт про результати виконання програми

І. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

        

1.

Назва Програми

Програма забезпечення державної безпеки на території Козелецької селищної ради та матеріально-технічного забезпечення Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинського міжрайонного відділу) на 2024-2027 роки

2.

Ініціатор розроблення Програми

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинський міжрайонний відділ)

3.

Законодавча база

Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про національну безпеку України», «Про інформаційну безпеку України», «Про Службу безпеки України», «Про контррозвідувальну діяльність», «Про правовий режим воєнного стану», «Про боротьбу з тероризмом».

4.

Головний розробник Програми

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинський міжрайонний відділ)

5.

Співрозробники Програми

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинський міжрайонний відділ), Козелецька селищна рада

6.

Відповідальний  виконавець Програми

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинський міжрайонний відділ)

7.

Головний розпорядник бюджетних коштів

Фінансове управління Козелецької селищної ради

8.

Термін реалізації Програми

2024-2027 роки

9.

Мета Програми

Удосконалення оперативно-службової діяльності Ніжинського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України у Чернігівській області, покращення взаємодії з Козелецькою селищною радою, громадськими формуваннями та трудовими колективами територіальної громади щодо забезпечення державної безпеки, матеріально-технічного забезпечення підрозділу з метою покращення ефективності його роботи та мобільності у реагуванні і попередженні злочинів та правопорушень в умовах воєнного стану.

10

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

500,0 тис. грн.

10.1

 

всього:

в тому числі:

- селищний бюджет громади

 

500,0 тис. грн.

в т.ч. по роках:

2024 р. – 100,0

2025 р. – 150,0

2026 р. – 150,0

2027 р. – 100,0

10.2

- коштів державного бюджету

- інші джерела

2024 р. – 0

2025 р. – 0

2026 р. – 0

2027 р. – 0

11.

Очікувані результати виконання

Знизити загальний рівень загроз інтересам держави за рахунок створення належних умов для ефективного виконання службових обов’язків працівниками відділу

12.

Ключові показники ефективності

Забезпечення національної безпеки в усіх сферах її діяльності, здійснення планової та оперативної діяльності щодо забезпечення безпеки на території Козелецької територіальної громади.

 

  1. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Програма розроблена на підставі Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про національну безпеку України», «Про інформаційну безпеку України», «Про Службу безпеки України», «Про контррозвідувальну діяльність», «Про правовий режим воєнного стану», «Про боротьбу з тероризмом», для створення дієвої системи протидії можливим терористичним проявам, концентрації зусиль правоохоронних органів на протидії організованій злочинності та корупції, стабілізації криміногенної ситуації, уповільнення темпів зростання злочинності, покращення координації роботи органів влади, правоохоронних і контролюючих структур, розробки і втілення нової стратегії правозастосовної діяльності, методів і засобів попередження злочинів.

Система забезпечення національної безпеки – це організована державою сукупність суб’єктів державних органів, громадських організацій, посадових осіб та окремих громадян, об’єднаних цілями та завданнями щодо захисту національних інтересів.

Відповідно до Закону України “Про Службу безпеки України”, на Службу безпеки України покладається у межах визначеної законодавством компетенції захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб. До завдань Служби безпеки України також входить попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму, корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки та інших протиправних дій, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України.

Програмою передбачено реальне підвищення престижу професії та підтримання соціального статусу працівників органів державної безпеки, забезпечення можливості повноцінного виконання ними службового обов’язку щодо захисту інтересів держави в умовах воєнного стану.

  1. Визначення мети Програми

Удосконалення оперативно-службової діяльності Ніжинського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України у Чернігівській області, покращення взаємодії з Козелецькою селищною радою, громадськими формуваннями та трудовими колективами територіальної громади щодо забезпечення державної безпеки, матеріально-технічного забезпечення підрозділу з метою покращення ефективності його роботи та мобільності у реагуванні і попередженні злочинів та правопорушень.

  1. Визначення цільової групи

Програма направлена на задоволення потреб всього населення громади.

Під дію програми  підпадатимуть жінки та чоловіки незалежно від їх групи за ознаками віку, інвалідності, етнічного та соціально походження, сімейного та майнового стану, місця проживання або іншими релевантними ознаками.

Програма  впливає однаково на різні групи жінок та чоловіків, тому від

впровадження програми користь отримають всі групи осіб.

 

  1. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, показники результативності

Програма передбачає проведення таких заходів:

  1. Проведення заходів, спрямованих на організацію та забезпечення ефективної протидії можливим терористичним загрозам у місцях масового перебування людей, вразливих промислових об’єктів, підприємств життєзабезпечення, транспортної інфраструктури тощо.
  2. Проведення заходів, спрямованих на недопущення дестабілізації суспільно-політичної ситуації у державі, сприяння органам державної влади у підтриманні загальнодержавної злагоди та громадського миру, консолідації суспільства та формування структур демократичних інститутів в державі і органах влади на місцях.
  3. Проведення роботи, спрямованої на виявлення і припинення корупційних діянь, одержання неправомірної вигоди та інших зловживань посадовими і службовими особами органів місцевого самоврядування, бюджетних установ.
  4. Проведення заходів, спрямованих на збереження та посилення рівня захисту відомостей, що містять державну таємницю, яка обробляється в органах місцевого самоврядування, підприємствах та організаціях громади або відносяться до службової інформації.
  5. Проведення міжгалузевих засідань і нарад з координації зусиль, аналізу та уточнення стратегії заходів щодо боротьби з організованою діяльністю та корупцією.

Для забезпечення належного рівня виконання заходів, спрямованих на удосконалення форм і методів запобігання терористичним проявам, створення системи превентивного реагування на злочини проти основ національної безпеки, з метою оперативного реагування та забезпечення високої мобільності Ніжинського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України в Чернігівській області на відповідні загрози і ризики – передбачити в бюджеті Козелецької територіальної громади асигнування на придбання службового автотранспортного засобу та паливно-мастильних матеріалів.

Дані щодо завдань програми, заходів, строки їх виконання, виконавці, обсяги та джерела фінансування з розбивкою за роками, очікуваний результат від виконання конкретного заходу визначено у Напрямах діяльності і заходах реалізації Програми (Додаток 1).

Програма розроблена з метою покращення роботи щодо забезпечення державної безпеки та безпеки населення Козелецької територіальної громади.

Хід Програми щорічно визначається через показники результативності Програми (Додаток 2).

  1. Очікувані результати виконання Програми

Реалізація Програми дасть можливість:

- знизити загальний рівень загроз інтересам держави за рахунок створення належних умов для ефективного виконання службових обов’язків працівниками відділу;

- зменшити рівень протиправних проявів на території Козелецької територіальної громади за рахунок покращення мобільності працівників відділу;

- запобігти виникненню умов, що сприяють вчиненню злочинів, удосконалити методи боротьби з тероризмом, контрабандою, організованою злочинною діяльністю та корупцією, забезпечити захист конституційних прав та свобод людини, провести правову та виховну роботу з населенням, посилити координацію дій правоохоронних органів з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

  1. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Козелецької територіальної громади на відповідний бюджетний період та інших джерел, не заборонених законодавством, шляхом передачі субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів Управлінню Служби безпеки України в Чернігівській області для Ніжинського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України в Чернігівській області.

Обсяги фінансових ресурсів бюджету Козелецької територіальної громади на реалізацію заходів Програми визначаються, виходячи з реальних фінансових можливостей бюджету, з дотриманням вимог статті 85 Бюджетного кодексу України.

Строк виконання Програми – 2024-2027 роки.

Ресурсне забезпечення Програми

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

Виконання програми, тис. грн

Всього витрат на виконання Програми

2024 рік

2025 рік

2026 рік

2027 рік

1

2

3

4

4

5

6

5

6

Обсяг ресурсів, всього тис. грн, у тому числі:

100,0

150,0

150,0

100,0

500,0

Селищний бюджет

100,0

150,0

150,0

100,0

500,0

інші джерела*

-

-

-

-

-

* Інші джерела можуть включати кошти державного, обласного бюджету, позабюджетних фондів, гранти, власні кошти, залучені кредити, інші джерела, не заборонені чинним законодавством.

В ході реалізації заходів Програми можливі корегування, зміни, уточнення, доповнення пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію розділів Програми, уточненням обсягів робіт виходячи з реальних можливостей бюджету.

 

  1. Строки та етапи виконання програми

Програма не є довгостроковою. Реалізація заходів Програми розрахована на 2024-2027 роки.

  1. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Функції з координації виконання заходів Програми покладаються на Козелецьку селищну раду Чернігівської області.

Козелецька селищна рада та Управління Служби безпеки України в Чернігівській  області  (Ніжинський міжрайонний відділ) забезпечують  своєчасне  та  якісне  виконання  заходів Програми, ефективне і цільове використання бюджетних коштів.

Відповідальний виконавець Програми:

- до 01 лютого 2025 року, до 1 лютого 2026 року, до 1 лютого 2027 року та до 1 лютого 2028 року готує та подає фінансовому відділу Козелецької селищної ради узагальнену інформацію про стан її виконання за встановленою формою (Додаток 3);

- до 01 березня 2028 року готує та надає селищній раді заключний звіт про результати виконання Програми за встановленою формою (Додаток 4).

У разі необхідності внесення змін до Програми, проєкт змін до неї з уточненими показниками і завданнями виноситься на розгляд сесії селищної ради.

За ініціативою Козелецької селищної ради, відповідального виконавця, головного розпорядника коштів Програми розгляд проміжного звіту про хід виконання Програми, ефективність реалізації її завдань, досягнення проміжних цілей та ефективність використання коштів може розглядатися на пленарних засіданнях сесії Козелецької селищної ради протягом року в разі виникнення потреби.

Контроль за виконанням заходів Програми покладається на постійну комісію з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійну комісію з  питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

                                                                                                                                                         Додаток 1

                                                           До Програми забезпечення державної безпеки на території

Козелецької селищної ради та матеріально-технічного забезпечення

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області

(Ніжинського міжрайонного відділу) на 2024-2027 роки (розділ 5) 

НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

з/п

Завдання

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавці

Джерела фінансування

Обсяги фінансування по роках,  тис. гри

Очікуваний результат

2024

2025

2026

2027

Всього

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Реалізація державної політики по усуненню причин та умов виникнення загроз національній безпеці, злочинності та тероризму, зміцнення правопорядку у громаді

Придбання для Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинського міжрайонного відділу):

- паливно-мастильних матеріалів (шляхом передачі міжбюджетного трансферту Управлінню Служби безпеки України в Чернігівській області)

2024-2027 роки

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинський міжрайонний відділ), Козелецька селищна рада, фінансове управління селищної ради

Бюджет

Козелець-кої  селищної ради

100,0

150,0

150,0

100,0

500,0

Зміцнення матеріально-технічної бази та створення сприятливих умов для якісного виконання завдань, покладених на співробітників Служби безпеки України в умовах воєнного стану

Додаток 2

До Програми забезпечення державної

безпеки на території Козелецької селищної ради та

матеріально-технічного забезпечення Управління Служби безпеки України в

Чернігівській області (Ніжинського міжрайонного відділу) на

2024-2027 роки (розділ 5)

ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ

з/п

Назва показника

Одиниця виміру

Вихідні дані на початок дії програми

2024 рік

2025 рік

2026 рік

2027 рік

1

2

3

4

5

6

7

8

І. Показники затрат

 

 

 

1.

Обсяг видатків на здійснення заходів програми

тис. грн

Плановий розрахунок

100,0

150,0

150,0

100,0

II. Показники продукту

 

 

 

1.

Кількість отримувачів субвенції

од.

Плановий розрахунок

1

1

1

1

III. Показники ефективності

 

 

 

1.

Середній розмір субвенції

тис. грн

Математичний розрахунок

100,0

150,0

150,0

100,0

IV. Показники якості

 

 

 

1.

Відсоток цільового використання коштів субвенції

%

Математичний розрахунок

100

100

100

100

Додаток 3

До Програми забезпечення державної безпеки на території

Козелецької селищної ради та матеріально-технічного забезпечення

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області

(Ніжинського міжрайонного відділу) на 2024-2027 роки (розділ 9)

ЗВІТ

про результати виконання

_____________________________________________________

назва місцевої програми у звітному періоді

Дата і номер рішення міської ради, яким затверджено Програму та зміни до неї

Відповідальний виконавець Програми

Термін реалізації Програми

  1. Виконання заходів Програми

з/п

Пріоритетні завдання

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавці

Річний обсяг фінансування, тис. грн

Фактично профінансовано у звітному періоді, тис. грн

Відсоток виконання заходу, %

Інформація про виконання або причини невиконання заходу

  1. Виконання результативних показників Програми (заповнюється при підготовці річного звіту про виконання програми)

з/п

Найменування показника

Планове значення показника

Фактичне значення показника

Причини невиконання

Що зроблено для виправлення ситуації

  1. 3. Оцінка ефективності виконання програми та пропозиції щодо подальшої реалізації програми (здійснюється при підготовці річного звіту).

Додаток 4

До Програми забезпечення державної безпеки на території

Козелецької селищної ради та матеріально-технічного забезпечення

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області

(Ніжинського міжрайонного відділу) на 2024-2027 роки (розділ 9)

ЗАКЛЮЧНИЙ ЗВІТ

про результати виконання

_____________________________________________________

назва місцевої програми

  1. Основні дані.
  1. Зазначаються дата прийняття та номер рішення міської ради про затвердження програми та внесення змін до неї, строк та етапи виконання, відомості про відповідального виконавця програми.
  1. Мета програми та результати її досягнення.

Визначається проблема, на розв’язання якої спрямовано програму, мета, яку планується досягти та наводяться узагальнені соціально-економічні результати виконання.

  1. Фінансування.

Наводяться дані про плановий і фактичний обсяги фінансування програми в цілому та за роками виконання із зазначенням джерел фінансування, зазначається їх відповідність орієнтовному обсягу фінансових витрат, передбачених програмою.

  1. Виконання заходів програми.

Наводяться дані про виконання заходів і завдань із зазначенням виконавця, строку виконання, очікуваних та досягнутих результатів. У разі невиконання (часткового виконання) зазначаються причини.

  1. Оцінка ефективності виконання програми.

На основі кількісних та якісних показників, що досягнуті в результаті виконання програми, дається оцінка ефективності її виконання.

(посада керівника органу)             (підпис)              (ініціали та прізвище)


Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ