НЕ ПРИЙНЯТО
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять третя сесія восьмого скликання)
29 березня 2024 року
сел. Козелець
№ 01-33/VIII
Про звіт Козелецького селищного
голови за 2023 рік
Заслухавши звіт селищного голови Бригинця В.П. за 2023 рік та відповідно до частини 6 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", селищна рада вирішила:
- звіт Козелецького селищного голови за 2023 рік взяти до відома (звіт додається).
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення тридцять третьої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 29 березня 2024 року
№ 01-33/VIII
Шановні мешканці громади!
Відповідно до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я звітую про свою роботу та роботу виконавчих органів селищної ради за 2023-й рік.
Цей рік був дуже важким і важливим. Важким, тому що війна не скінчилась, наші Збройні Сили України роблять усе можливе та неможливе, щоб втримати ворога, за що їм низький уклін. У цій війні маємо велику кількість поранених і загиблих захисників України. Глибоко співчуваємо батькам, дружинам, дітям і родинам всіх загиблих. Ми пам'ятаємо кожного Героя нашої громади, який віддав своє життя за свободу і територіальну цілісність країни і завдяки яким ми прожили і пропрацювали цей рік. Вшануємо їх пам'ять хвилиною мовчання!
Важливий цей рік тому, що економічна ситуація, що склалася в країні, створила для нас справжній виклик, щоб ми утримали як соціальну, так і критично-важливу інфраструктуру.
Тому, у звітному році ми визначили для себе наступні пріоритети:
- Збалансоване формування бюджету громади та його наповнення.
- Підтримка Збройних Сил України, військовослужбовців та їх родин.
- Питання безпеки та надання соціальної підтримки мешканцям і внутрішньо переміщеним особам, які цього потребують.
- Підтримка галузей та систем життєзабезпечення громади в належному стані.
Вдячний кожному, хто допомагав в цей нелегкий період практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та зауваженнями. Ми плідно працювали разом із депутатським корпусом та виконавчим комітетом.
У 2023 році було проведено 8 сесійних засідань ради на яких прийнято 644 рішення, а також 29 засідань виконавчого комітету на яких прийнято 1423 рішення, видано 413 розпоряджень з основної діяльності.
Контроль за виконанням рішень ради здійснюється постійно діючими комісіями та виконавчими органами ради. Усі проєкти нормативних документів, створених в селищній раді (розпоряджень, рішень), проходять юридичне погодження.
У минулому році до селищної ради надійшло 5239 звернень, з них від фізичних осіб 2144.
На офіційному веб-сайті висвітлюється інформація про діяльність та заходи, що проводяться в громаді.
За даними старостатів у громаді проживає 18,4 тис. осіб, з них 54 % – жінки, 46 % – чоловіки. У віковій структурі переважають люди вікової групи від 18 до 60 років – 54 %. Внутрішньо переміщених осіб на кінець року налічувалось 270 осіб.
Ми маємо затверджений бюджет на 2024 рік, прийняли Програму економічного і соціального розвитку Козелецької селищної ради на 2024-2025 роки, цільові програми підтримки Збройних Сил України, медичних, освітніх закладів громади, благоустрою та запобіганню надзвичайним ситуаціям в громаді та ін.
Фінансово-економічна та бюджетна політика
Основною сферою виробництва в громаді є сільське господарство, що представлене фермерськими та сільськогосподарськими підприємствами, які спеціалізуються на вирощуванні зернових, бобових культур, насіння олійних та технічних культур, розвивається виробництво овочів, коренеплодів і бульбоплодів, тваринництво.
Потенціал промислового комплексу громади формують підприємства, які займаються виробництвом хлібобулочних виробів глибокого заморожування, прянощів і приправ, м’ясних, молочних продуктів та виробництвом виробів з деревини.
Проблемними питаннями розвитку суб’єктів господарювання є:
- • втрата ринків збуту продукції;
- • зростання цін на енергоносії та інші матеріальні ресурси;
- • нестача власних та залучених інвестиційних ресурсів, необхідних для відтворення виробничого потенціалу, впровадження нових технологічних процесів та інноваційних видів продукції;
- • несприятливий інвестиційний клімат через воєнні дії.
У сфері торгівлі на території Козелецької селищної ради працює 193 об'єкти роздрібної торгівлі. Незабезпеченість населення деякими групами товарів через стаціонарну мережу компенсується за рахунок продажу цих товарів на 2 торговельних ринках та виїзною торгівлею.
На 1 січня 2024 року зареєстровано 889 суб’єктів господарювання.
З метою надання швидких і головне якісних адміністративних послуг, як суб’єктам господарювання так і населенню, у громаді працює Центр надання адміністративних послуг. Тут можна отримати 259 видів адміністративних послуг і ще 97 послуг надаються спеціалістами на віддалених робочих місцях по старостинських округах.
За 2023 рік було надано 21721 адміністративну послугу. Крім того спеціалістами ЦНАПу постійно надаються консультації та допомога в заповненні заяв та формуванні необхідних пакетів документів.
Налагоджено роботу по прийому документів та організації передачі справ для реєстрації права власності на нерухоме майно з реєстраторами Чернігівського ЦНАПу.
На ринку праці домінують професії, пов’язані з сільським господарством, переробкою сільськогосподарської продукції, харчовою промисловістю, деревообробкою. Багато мешканців громади опікується виключно власним господарством, значна частина населення працює в Київській області.
Станом на 1 січня 2024 року на обліку у центрі зайнятості перебувало 83 безробітних громадян.
Кількість зайнятого (працюючого) населення по громаді становить 9 тис. 850 осіб.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника склала 14 тис. 251 грн. 60 коп.
Заборгованість із виплати заробітної плати в економічно активних підприємствах станом на 1 січня 2024 року відсутня.
З метою сприяння зайнятості безробітного населення громади організовано проведення громадських та суспільно-корисних робіт для незайнятого населення. До участі у таких роботах у 2023 році залучено 229 осіб. Але проблема зайнятості сільського населення залишається актуальною і на сьогодні.
В умовах сьогодення надзвичайно важливим питанням є наповнення бюджету. Від цього залежить стабільність та розвиток громади.
За 2023 рік до загального фонду селищного бюджету надійшло 194 млн. 400,2 тис. грн. власних та закріплених доходів, в тому числі 121 млн. 275,2 тис. грн. власних надходжень. В порівнянні з 2022 роком надходження збільшились на 17,3 % або на 17 млн. 870,4 тис. грн.
Надходження податку та збору на доходи фізичних осіб складає 58,6 % в загальних надходженнях, виконано на 99,4 відсотків до річних призначень,через зарахування з 1 жовтня 2023 року до державного бюджету ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового та начальницького складу, через що селищний бюджет втратив близько 3 млн. грн.
Надходження акцизного податку склали 12 млн. 585,2 тис. грн., що удвічі більше минулорічних надходжень.
За 2023 рік податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до селищного бюджету надійшло 1 млн. 894,7 тис. грн., що становить 69,64% до бюджетних призначень та 103,5 % до фактичних надходжень 2022 року.
Плати за землю надійшло 10 млн. 350,6 тис. грн. Бюджетні призначення виконані на 106,9%.
90,3 відсотка в загальних надходженнях плати за землю становлять надходження від оренди земель запасу та резерву, які склали 9 млн. 346,4 тис. грн.
Надходження туристичного збору склали 5,6 тис. грн. і зменшились в порівнянні з попереднім роком на 4,8 тис. грн., транспортного податку надійшло 76,9 тис. грн.
Надходження єдиного податку склали 20 млн. 174,3 тис. грн., що становить 121,8% до бюджетних призначень або 46,3% більше минулорічних надходжень. Збільшення надходжень відбулось за рахунок збільшення майже вдвічі єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників.
Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що знаходиться в комунальній власності склали 399,7 тис. грн. і збільшились у півтора рази в порівнянні з 2022 роком.
Інших надходжень до бюджету селищної ради залучено 873 тис. грн. Плати за надання адміністративних послуг мобілізовано 1 млн. 494,3 тис. грн., в 2022 році дані надходження складали 1 млн. 445,6 тис. грн.
Адмінштрафів та штрафних санкцій залучено 1 млн. 026,4 тис. грн. проти 384,8 тис. грн. минулорічних надходжень.
До спеціального фонду в 2023 році мобілізовано 8 млн. 768 тис. грн., в тому числі: 107 тис. грн. – екологічний податок; 65,3 тис. грн. – інші надходження до фондів охорони навколишнього природного середовища; 330 тис. грн. – цільові фонди, утворені органами місцевого самоврядування.
Власних надходжень до спеціального фонду надійшло 8 млн. 184,7 тис. грн.
Найбільшим промисловим підприємством на території селищної ради є
- ТОВ «Веселі бобри», яким за 2023 рік сплачено до бюджету 2 млн. 254,5 тис. грн. (питома вага податкових надходжень до селищного бюджету складає 1,9 %). Основним видом діяльності є виробництво дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів, виробництво мотузки з деревних волокон;
- ТОВ «Бейкері Фуд Індастрі» було сплачено 1 млн. 836,9 тис. грн. (1,5 % питомої ваги податкових надходжень). Основним видом економічної діяльності підприємства є виробництво хліба та хлібобулочних виробів, виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання.
Найбільшим сільськогосподарським підприємством, що здійснює діяльність на території громади залишається ТОВ «Агро-Регіон Козелець», яким було сплачено за 2023 рік до бюджету селищної ради 11 млн. 430,5 тис. грн. Підприємство спеціалізується на вирощуванні зернових та бобових культур, насіння олійних культур (9,4 % питомої ваги податкових надходжень до селищного бюджету).
Видатки
Обсяг видатків загального фонду селищного бюджету за 2023 рік склав 180 млн. 767,1 тис. грн.
Видатки спеціального фонду складають 18 млн. 040,9 тис. грн.
Видатки загального фонду на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ склали 134 млн. 796,7 тис. грн., що складає 74,6 % загального обсягу видатків.
На оплату енергоносіїв, спожитих бюджетними установами спрямовано – 10 млн. 691,7 тис. грн. (5,9%), продуктів харчування – 800,1 тис. грн. (0,4%). Тобто, на першочергові виплати спрямовано 80,9% усіх видатків.
На утримання всіх органів місцевого самоврядування спрямовано 31 млн. 996 тис. грн.
Із загальної суми видатків на оплату праці працівників органів місцевого самоврядування та нарахувань на неї спрямовано 27 млн. 036,7 тис. грн., на оплату спожитих енергоносіїв – 2 млн. 653,1 тис. грн., що складає відповідно 84,5% та 8,3% до загальної суми витрат за 2023 рік.
На забезпечення фінансування «Програми фінансового забезпечення нагородження відзнаками селищної ради та здійснення інших виплат, а також фінансування для забезпечення належного утримання майна на території Козелецької селищної ради на 2023 рік» видатки склали 44 тис. грн.
На утримання Трудового архіву витрачено 225,9 тис. грн., з них 117,7 тис. грн. – кошти субвенції з бюджетів інших громад.
На виконання Програми фінансової підтримки Відокремленого структурного підрозділу «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини Білоцерківського Національного Аграрного Університету на 2023-2025 роки» спрямовано 150 тис. грн. (89,3 тис. грн. – за природній газ, 60,6 тис. грн. – за електроенергію).
По «Іншій субвенції з місцевого бюджету» видатки склали 943,8 тис. грн., в тому числі:
- 100 тис. грн. бюджету Новобілоуській сільській раді на Новобілоуський інклюзивно – ресурсний центр;
- 5,4 тис. грн. районному бюджету на одноразову допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення 18-річного віку;
- 838,4 тис. грн. обласному бюджету на співфінансування для придбання шкільного автобусу.
Кредиторська заборгованість на кінець 2023 року була відсутня.
Закупівлі
З метою економії бюджетних коштів перед проведенням закупівель товарів, робіт та послуг необхідних для функціонування закладів Козелецької селищної ради проводиться моніторинг ринку на предмет пошуку більш економічно вигідних цін.
У 2023 році Козелецькою селищною радою було укладено понад 300 договорів, створено та оприлюднено в електронній системі закупівель 262 звіти про договори про закупівлю.
Інвестиційна діяльність та міжнародна співпраця
Міжнародне співробітництво, закордонне партнерство та європейська інтеграція стали ключовими складовими існування громад під час війни в Україні. 2022-2023 роки продемонстрували нам надважливість міжнародного співробітництва, неоціненну допомогу міст-партнерів та надзвичайний високий рівень підтримки нашої країни у світовій спільноті.
В поточному році в громаді налагоджено співробітництво, співдружність з Німецьким містом Планкштадт. Владою міста-партнера було запропоновано оздоровчо-екскурсійний тур, то ж діти нашої громади відвідали дане місто і познайомились з культурою та особливостями життя в Німеччині.
З 11 липня 2023 року розпочато впровадження Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») шляхом підписання угоди про наміри. Проєкт буде сприяти створенню системи місцевого самоврядування, яка буде більш незалежною, підзвітною громадянам, інклюзивною та здатною надавати якісні послуги.
В межах даної співпраці в громаді уже проводяться освітні семінари, вивчається позитивна практика діяльності інших громад, а також отримано технічну допомогу у вигляді екскаватора навантажувача вартістю 76 тис. 900 доларів США. У поточному році в рамках даного співробітництва планується отримання додаткових джерел безперебійного живлення для критично важливих структур нашої громади, проведення енергоефективних заходів та улаштування укриттів в закладах освіти, допомога у створенні стратегічно-важливих планувальних документів. (розроблення плану відновлення громади та просторового розвитку).
За кошти благодійної організації «Благодійний фонд «Угорська екуменічна служба допомоги - Україна» проведено ремонт протирадіаційного укриття в Данівському ліцеї на суму 818,533 тис. грн. та ремонт найпростішого укриття в Козелецькому ліцеї № 3 на суму 839,840 тис. грн.
Проведено ремонтні роботи в протирадіаційних укриттях Білейківського та Лемешівського ліцеїв. Фінансування здійснювалось представництвом дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні близько 198 тис. та 400 тис. доларів відповідно.
За кошти міжнародної благодійної організації ЮНІСЕФ, спрямованих на потреби ремонту харчоблоків або придбання обладнання для харчоблоків, Козелецький ліцей № 1 придбав морозильну скриню і провів ремонт системи вентиляції в харчоблоці (73 тис. 140 грн.), а Козелецький ліцей № 3 придбав 2 холодильники і овочерізку (73 тис. 140 грн.).
За 2022-2023 роки в межах співпраці за міжнародною програмою U-LEAD з Європою було отримано: генератори – 13 шт.; ланцюгова пила – 10 шт. ріжучі ланцюги – 30 шт.; фронтальний навантажувач – 1 шт.; вуличний освітлювач – 1 шт.; намет – 1 шт.; гігієнічні набори – 80 шт.; відрізна машина – шт.; круги відрізні – 3 шт.; похідні ліжка – 10 шт.; каремати – 10 шт.; ковдри – 20 шт.; бак для води на 1000 л. – шт.; базові набори для ВПО – 10 шт.
Сформовано та подано заявки на отримання допомоги від уряду Японіїї а саме придбання автомобіля швидкої медичної допомоги для Козелецької ЛІЛ (заявка пройшла перший відбірковий тур, але не подолала другий) та придбання спеціалізованого автотранспортного засобу для потреб Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю в рамках грантової програми КУСАНОНЕ (відбір не пройдено).
Подано заявку на співпрацю з Бельгійським фондом, брали участь в ініціативі проєкту «DECIDE: Відбудова. Ініціатива з відновлення шкіл», щодо створення освітнього простору в укриттях Козелецького ліцею №3 та Білейківського ліцею; подавалась проєктна пропозиція на створення «Центру денного догляду в рамках Програми «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗШИРЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ І МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ» (SEED), що впроваджує міжнародна благодійна організація ACTED за підтримки GlobalAffairsCanada, подавались пропозиції до переліку пілотних проєктів, які можна запропонувати Фонду «Партнерство за сильну Україну»; подано заявки до БО «ВЕСТ СУППОРТ В УКРАЇНІ» і вже отримано ветеринарні препарати жителями громади.
В минулому році започатковано співпрацю з Благодійною організацією «Право на Захист» та Міжнародна благодійна організація "Партнерство "Кожній дитині", що надали для покращення умов праці відділу соціального захисту генератор, обігрівачі, зарядну станцію, ноутбуки, МФУ та меблі на суму 354 тис. грн.
Протягом року внутрішньо-переміщені особи, особи з інвалідністю I групи, ліквідатори та потерпілі ЧАЕС, багатодітні сім’ї та люди похилого віку, які перебувають на обліку у відділі соціального захисту населення, отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових та гігієнічних наборів.
Житлово-комунальне господарство
У 2023 році підготовлено та видано 18 будівельних паспортів, 5 містобудівних умов, підготовлено та видано 7 паспортів прив’язки, 4 витяги з містобудівної документації. Розроблено та затверджено 1 детальний план території.
Підготовлено 20 актів комісійного обстеження стану дорожнього покриття вулично-шляхової мережі населених пунктів Козелецької селищної ради.
Підготовлено документи для отримання компенсації за зруйноване житло внаслідок воєнних дій.
Опрацьовано 104 заяви фізичних та юридичних осіб, щодо обстеження зелених насаджень. Підготовлено та видано 19 ордерів на видалення аварійних зелених насаджень.
У громаді працює комунальне підприємство селищної ради «Козелецьводоканал», яке дбає про підтримку у належному стані благоустрою кожного населеного пункту – проводиться косіння трави, обрізання дерев, чистка тротуарів, чистка вулиць від снігу у зимову пору, допомога в грейдуванні та висипці доріг.
В 2023 році на благоустрій громади спрямовано 8 млн. 127,3 тис. грн. в тому числі:
- 887,9 тис. грн. – вуличне освітлення громади;
- 2,9 тис. грн. – водопостачання кладовищ;
- 175,1 тис. грн. – придбання матеріалів та оплата послуг;
- 238,0 тис. грн. – згідно Програми фінансової підтримки водопровідно-каналізаційного господарства КП «Козелецьводоканал» на 2023-2025 роки (41,3 тис. грн. – пожежні гідранти, 98,7 тис. грн. – очищення каналізаційного відстійника, 61,6 тис. грн. – ремонт водяних насосів, 22,0 тис. грн. – ремонт фекального насосу та інше);
- 6 млн. 823,3 тис. грн. згідно «Програми фінансової підтримки «Козелецьводоканал» на 2023-2025 роки» (4 млн. 638,6 тис. грн. – виплата заробітної плати з нарахуваннями, 2 млн. 112,0 тис. грн. – придбання матеріалів, 72,8 тис. грн. – оплата послуг крім комунальних).
На утримання розвитку автомобільних доріг направлено 3 млн. 949 тис. грн., з них на проектно-кошторисну документацію, проведення експертизи та технічного нагляду – 68 тис. грн., на поточний ремонт доріг – 3 млн. 880,9 тис. грн. (відремонтовано в сел. Козелець вулиці Незалежності, Київська, Соборності, Селянська; в с. Лемеші вул. Розумовських; в с. Берлози вул. Перемоги; в с. Сираї вул. Селянська; в с. Олексіївщина вул. Перемоги та 1 Травня).
Завдяки ТОВ «Еко-сервіс Козелець» у населених пунктах громади здійснюється централізований вивіз сміття від індивідуального сектору, підприємств та бюджетних установ.
Розвиток земельних відносин
Протягом звітного періоду проведено електронні торги у формі аукціону, від продажу права оренди 9 земельних ділянок отримано 900, 69 тис. грн.
Проведено нормативну грошову оцінку земель 49 населених пунктів, що вступить в дію з 2025 року. На це витрачено 438 тис. 200 грн. бюджетних коштів.
Оформлено право комунальної власності на земельні ділянки під 14-ма об’єктами комунальної власності.
Розроблено документацію на 2 земельні ділянки природоохоронного призначення.
Підготовлено 541 проєкти рішень щодо земельних питань.
Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій
Одним з основних завдань нашої діяльності є збереження життя громадян, тому в 2023 році проводились та і надалі будуть проводитись роботи по приведенню у готовність до використання за призначенням існуючих захисних споруд та укриттів, встановлення модульних сховищ.
Та головна наша проблема – на всі ці потреби громаді бракує необхідної суми коштів, тож вирішення даної ситуації буде поступовим.
На заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха було спрямовано 5 млн. 186,6 тис. грн., в тому числі :
- на придбання захисного модуля для укриття Сираївського ліцею – 2 млн. 800 тис. грн.;
- на проведення капітального ремонту найпростішого укриття Козелецького ліцею № 3 – 693 тис. 700 грн.;
- на капітальний ремонт підвального приміщення з пристосуванням під найпростіше укриття за адресою: сел. Козелець, вул. Соборності, 86Б – 663,4 тис. грн.;
- на виготовлення проєктно-кошторисної документації, технагляд, придбання матеріалів та поточні ремонти укриттів – 1 млн. 029,5 тис. грн.
На забезпечення виконання «Комплексної програми профілактики правопорушень на 2022-2025 роки» направлено 549,4 тис. грн. (паливо-мастильні матеріали, меблі, комп’ютерна техніка).
На забезпечення виконання Програми пожежної безпеки на території Козелецької селищної ради на 2021-2025 роки використані кошти в сумі 474,5 тис. грн. (капітальний ремонт асфальтобетонного покриття).
На виконання Програми матеріально-технічної та фінансової підтримки військових частин Збройних Сил України, частин територіальної оборони на 2023-2024 роки були виділені кошти військовій частині в сумі 300 тис. грн., які були повернуті до селищного бюджету в зв’язку з невикористанням.
Охорона здоров’я
Сфера охорони здоров’я громади представлена комунальним некомерційним підприємством «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» та її поліклінічним відділенням, комунальним некомерційним підприємством «Козелецький центр первинної медико-санітарної допомоги», Козелецькою підстанцією Чернігівської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги та нещодавно розпочавшим свою роботу Лемешівським центром гемодіалізу – першим центром в Україні, що знаходиться в сільській місцевості.
Первинну медичну допомогу в нашій громаді можна отримати в амбулаторіях, які розташовані в сел. Козелець, с. Сираї та с. Лемеші; в пунктах здоров’я в с. Лихолітки, с. Данівка, с. Булахів, с. Омелянів, с. Патюти, с. Мостище; у фельдшерських пунктах в с. Берлози, с. Білейки, с. Будище, с. Бобруйки, с. Блудше, с. Гладке, с. Карасинівка, с. Озерне, с. Пилятин, с. Риків, с. Скрипчин, с. Ставиське, с. Єрків, с. Нічогівка, с. Савин, с. Сокирин.
На фінансування первинної ланки надання медичної допомоги згідно «Програми підтримки сталого функціонування та модернізації матеріально-технічної бази закладів первинної медико-санітарної допомоги» використано 4 млн. 215,2 тис. грн., з них 2 млн. 387,6 тис. грн. – кошти іншої субвенції з Остерської та Кіптівської громад.
На виконання «Програми безоплатного забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2023-2025 роки» використано 116,3 тис. грн.
У рамках участі в грантовій програмі «Розширення послуг, покращення якості та пацієнторієнтованості у закладах ПМД», комунальним некомерційним підприємством «Козелецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Козелецької селищної ради додатково залучено кошти у розмірі 1 млн. 749 тис. 457 грн., що дозволило придбати медичне та інше необхідне обладнання.
Послуги вторинного рівня медицини мешканці громади отримують у КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» та її поліклінічному відділенні.
За 2023 рік установою отримано благодійної допомоги на суму 11 млн. 833,3 тис. грн.
в тому числі: медичне обладнання на суму 9 млн. 100,4 тис. грн.;
лікарські засоби на суму 33,5 тис. грн.;
вироби медичного призначення – 105,4 тис. грн.
На фінансування закладів охорони здоров’я у 2023 році спрямовано 9 млн. 429,9 тис. грн., в тому числі:
- на виконання «Програми підтримки розвитку вторинної медичної допомоги на території Козелецької селищної територіальної громади на 2021-2023 роки» - 4 млн. 706,3 тис. грн., з них 3 млн. 017,1 тис. грн. іншої субвенції з Деснянської, Остерської та Кіптівської територіальних громад;
- на виконання «Програми забезпечення інвалідів, дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами на 2021-2023 роки» - 283,1 тис. грн., з них кошти іншої субвенції – 100 тис. грн.;
- на виконання «Програми забезпечення молочними сумішами дітей першого року життя народжених ВІЛ-інфікованими матерями на 2021-2024 роки» - 30,8 тис. грн., з них кошти іншої субвенції – 21 тис. грн.;
Для проведення реконструкції КНП «Козелецька ЛІЛ» спрямовано 8 млн. 405,3 тис. грн. за рахунок залишку субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об`єктів соціально-культурної сфери, що склався на 01.01.2023 року та іншої субвенції наданої сусідніми громадами в сумі 2 млн. 579,3 тис. грн., а саме:
- Остерська громада – 1 млн. 779,3 тис. грн.;
- Деснянська громада – 700 тис. грн.;
- Кіптівська громада – 100 тис. грн.
Освіта
Одним із пріоритетів розвитку галузі освіти є фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладів освіти, що є передумовою для розвитку інтелектуального і творчого потенціалу дитини, її успішної реалізації в суспільстві.
Для надання освітніх послуг в громаді працюють 7 ліцеїв, 4 з них у сільській місцевості. Є 2 опорні заклади в центрі громади та 5 їх філій по найбільших селах.
Завдяки наявності відремонтованих укриттів в очному режимі відновили свою діяльність 6 ліцеїв, а 1 працює в змішаному форматі і лише 3 філії (Бобруйківська, Мостищенська, Лихолітська) на сьогодні працюють дистанційно, бо не мають захисних споруд цивільного захисту.
Усього в закладах освіти функціонує 118 класів, 4 класи-комплекти, в яких освітні послуги отримують 1827 здобувачів освіти. Середня наповнюваність у класах складає – 15,5 учнів.
Для надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами в 5 закладах організовано 10 класів з інклюзивним навчанням, у яких освітні послуги отримують 12 учнів, освітній процес забезпечують 14 асистентів учителя. Це сприяє системному кваліфікованому психолого-педагогічному супроводу дітей з особливими потребами та їхніх батьків. У 4 закладах загальної середньої освіти 78 учнів здобувають освіту за педагогічним патронажем (22 учні з особливими освітніми потребами).
Мережу дошкільної освіти складають 11 закладів дошкільної освіти. Пріоритетним завданням для закладів дошкільної освіти є створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу тому у 2023 році відновили роботу 5 закладів: ЗДО № 1 та його філія в сел. Козелець, ЗДО в с. Данівка, в с. Білейки, в с. Лемеші та в с. Скрипчин.
Для організації змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді, розвитку їх умінь і навичок в громаді функціонують 2 позашкільні заклади освіти: Козелецька дитячо-юнацька спортивна школа та Козелецький будинок творчості дітей та юнацтва.
Важлива роль у формуванні навичок здорового способу життя, залученні дітей до активних занять спортом належить дитячо-юнацька спортивна школа, тут займаються 296 вихованців у 6 гуртках (24 групи). Заняття проводяться з таких видів спорту: футбол, легка атлетика, бокс, хортинг, бойове самбо і волейбол.
Козелецький будинок творчості дітей та юнацтва відвідує 508 вихованців, працює 15 гуртків (32 групи), найпопулярнішим є танцювальний колектив «Веселі черевички», що має звання «Зразковий».
Вихованці позашкільних закладів громади є постійними учасниками обласних і всеукраїнських конкурсів, змагань, фестивалів, здобувають призові місця.
Важливим напрямом національно-патріотичного виховання серед дітей та учнівської молоді є організація та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), популярність якої зростає з року в рік. Сьогодні це не просто гра, а наймасовіший військово-патріотичний дитячо-юнацький рух. У 2023 році рій «Отамани» Козелецького ліцею № 1 став переможцем обласного етапу гри серед 28 роїв середньої вікової групи.
Важливою складовою комплексної програми пошуку, навчання, виховання інтелектуально обдарованих дітей та молоді є їх участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, учнівських олімпіадах, інтелектуальних конкурсах.
У 2023 році на обласний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України було подано чотири роботи учнів Козелецького ліцею № 1, з яких три було удостоєно дипломами. Двоє випускників Козелецького ліцею № 1 і Козелецького ліцею № 3 у 2023 році отримали 200 балів з трьох предметів на іспиті НМТ.
За рейтингом, складеним Українським центром оцінювання якості освіти, серед 402 закладів загальної середньої освіти Чернігівської області найвищі місця за підсумками НМТ посіли 4 заклади громади: Козелецький ліцей № 1 (15 місце), Козелецький ліцей № 3 (25 місце), Козелецький ліцей № 2 (77 місце), Сираївський ліцей (103 місце).
26 здобувачам освіти за високі результати, досягнуті в обласному та всеукраїнському етапах предметних конкурсів та олімпіад, у спортивних змаганнях, творчих фестивалях та конкурсах різних рівнів, призначено стипендії за програмою «Обдарована дитина», прийнятою сесією селищної ради. На виплату стипендій з місцевого бюджету використано 69 тис. 34 грн.
В залежності від безпекової ситуації здійснюється стовідсоткове підвезення 874 учнів, які проживають за межею пішохідної доступності, з 57 населених пунктів за 24 маршрутами шкільними автобусами. Для підвезення учнів та педагогів до місця навчання і у зворотному напрямку придбано два автобуси: AUTOSAN, як гуманітарна допомога та ЗАЗ за кошти державного бюджету та співфінансування у розмірі 30% з місцевого бюджету (838 тис. 375 грн.).
На галузь освіти по загальному фонду за звітний період спрямовано 104 млн. 37,3 тис. грн., в тому числі освітньої субвенції використано 48 млн. 55 тис. грн.; субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 61 тис. грн.; іншої дотації з місцевого бюджету – 4 тис. 230,6 тис. грн.
Із загальної суми видатків на оплату праці працівників освіти та нарахувань на неї спрямовано 91 млн. 81 тис. грн. або 87,5 відсотків до загальної суми витрат.
На оплату комунальних послуг та за спожиті енергоносії направлено у звітному періоді 6 млн. 857,6 тис. грн. або 6,6% до загальних видатків.
На харчування дітей в дошкільних закладах та початкових класах загальноосвітніх шкіл направлено 800,1 тис. грн. (0,8 % загальних видатків).
Заклади та заходи з фізичної культури та спорту профінансовані на 2 млн. 709,3 тис. грн.
На оплату праці з нарахуваннями спрямовані видатки в сумі 2 млн. 534,2 тис. грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 16,7 тис. грн. або відповідно 93,5 % та 0,6% загальних видатків. На виплату відряджувальних видатки склали 68,6 тис. грн. (вихованці прийняли участь у 20 спортивних заходах різного рівня).
В умовах російської агресії постала проблема забезпечення закладів освіти укриттями та обладнанням за чинними вимогами, а також комп’ютерним обладнанням для дистанційної освіти, тож з місцевого бюджету виділялись кошти для проведення ремонту в укриттях Білейківського ліцею (19 тис. 636 грн.), Данівського ліцею (34 тис. 788 грн.), Козелецького ліцею № 3 (1 млн. 85 тис. 853 грн.), Лемешівського ліцею (14 тис.50 грн.), Скрипчинської філії Козелецького ліцею № 3 (209 тис. 926 грн.) та сховища Козелецького ліцею № 3 (345 тис. 194 грн.). З місцевого бюджету було виділено 2 млн. 800 тис. грн. на закупівлю модульної споруди ЗМ-100 загальною площею 101,24 кв. м на 120 осіб для облаштування найпростішого укриття в Сираївському ліцеї.
Для забезпечення організації освітнього процесу в дистанційній формі управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації передало 44 ноутбуки для дітей соціально незахищених категорій (Козелецький ліцей № 1 – 22 шт., Лемешівський ліцей – 16 шт., Сираївський ліцей – 6 шт.) та 262 планшети для здобувачів освіти (Білейківський ліцей – 34 шт., Данівський ліцей – 15 шт., Козелецький ліцей № 1 – 31 шт., Козелецький ліцей № 2 – 36 шт., Козелецький ліцей № 3 – 111 шт., Лемешівський ліцей – 25 шт., Сираївський ліцей – 10 шт.). Для потреб педагогів передано 46 ноутбуків і 17 хромбуків.
За рахунок спонсорської допомоги Козелецький ліцей № 1 поповнився 14 комп’ютерами, Козелецький ліцей № 3 – 4 комп’ютерами і 10 планшетами.
За кошти субвенції за програмою НУШ та співфінансування з місцевого бюджету Козелецький ліцей № 1 придбав дидактичні матеріали на суму 41 тис. грн., а Козелецький ліцей № 3 придбав 4 принтери на суму 50 тис. грн.
За рахунок надходжень від надання платних послуг заклади освіти профінансовані у сумі 309,1 тис. грн.; за рахунок залишку коштів, що склався станом на 01.01.2023 року «Субвенція на соціально-економічний розвиток» на капітальний ремонт Сираївського ліцею по бюджету розвитку використано 809,6 тис. грн.
Культура
До структури відділу культури входять 12 сільських будинків культури та 18 сільських клубів, а також Козелецька центральна бібліотека та 23 її філій, Козелецький будинок культури, Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини, Козелецька дитяча музична школа.
Більшість закладів культури та бібліотек перебували на простої і працювали періодично.
В 2023 році закладами культури, у змішаному форматі, як онлайн так і офлайн проводились: Новорічні свята, заходи з нагоди Дня Соборності України, урочистості з нагоди жіночого свята, до 209-ї річниці народження Т.Г.Шевченка, до Всеукраїнського тижня дитячої книги, до Дня пам’яті та примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, до річниці Конституції України, до Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України, до Дня Захисників та Захисниць України, свято Святого Миколая.
Організовувались благодійні концерти по збору коштів для ЗСУ.
У 2023 році розпочато проведення оптимізації бібліотек – філій, на закриття подано сім філій.
Проводились часткові ремонти приміщень та прилеглої території у Козелецькому БК, Білейківському, Лемешівському, Булахівському, Бригинцівському, Мостищенському, Лихолітському сільських будинках культури, Скрипчинському, Будищанському, Бобруйківському, Пушкарівському, Тополівському, Гладківському, Нічогівському сільських клубах.
На фінансування закладів та заходів культури у 2023 році видатки склали 9 млн. 903,4 тис. грн. по загальному фонду бюджету та 95,5 тис. грн. – по спеціальному.
На виплату заробітної плати працівникам закладів культури спрямовано 9 млн. 286,9 тис. грн., на оплату спожитих енергоносіїв 178,4 тис. грн., що складає 93,8% та 1,8% відповідно до всіх видатків загального фонду.
Проблемним питанням для закладів культури залишається питання ремонту покрівель у Лемешівському, Лихолітському, Пилятинському, Білейківському, Бригінцівському, Берлозівському сільських будинках культури, Скрипчинському, Бобруйківському, Гладківському сільських клубах.
За звітний період до Козелецького музею історії ткацтва Чернігівщини завітало 1056 відвідувачів. Проведено 47 екскурсій, надано платних послуг на суму 4487 грн. Підготовлені та відкриті 6 виставок. Проведено 13 різнопланових організаційно-масових заходів.
Соціальний захист
В громаді працює відділ соціального захисту населення, 22 соціальні робітники якого обслуговують 192 одиноких та одиноко-проживаючих громадян похилого віку, яким надається 41 вид послуг. З них 9 осіб отримують послуги на платній основі. Від надання платних соціальних послуг за 2023 рік надійшло 29,7 тис. грн.
До геріатричного пансіонату оформлено 19 громадян.
Протягом року 76 сім’ям, в яких виховується 143 дітей, надано соціальні послуги. Здійснено 64 виїзди в сім'ї, проведено 41 початкову оцінку потреб дитини та її сім'ї, 3 сім’ї – отримували послугу соціального супроводу, в ході якої були надані інформаційні, психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні послуги.
На території громади проживає 3 прийомні сім'ї, де виховується 6 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з них 2 дитини з особливими потребами.
На соціальний захист та соціальне забезпечення спрямовано з загального фонду 7 млн. 321,9 тис. грн.
Із загальної суми видатків на оплату праці працівників та нарахувань на неї спрямовано 4 млн. 858 тис. грн. або 66,3 відсотки до загальної суми витрат за звітний період, на комунальні послуги та спожиті енергоносії направлено 95,2 тис. грн.
На утримання центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спрямовано 159,9 тис. грн., які повністю спрямовані на виплату заробітної плати з нарахуваннями.
На забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю спрямовано 2 млн. 533,8 тис. грн., які 100-відсотково спрямовано на заробітну плату з нарахуваннями.
У листопаді 2023 року відновив свою роботу Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, реабілітаційні послуги в денному режимі отримують 22 дитини з ураженням опорно-рухового апарату та ЦНС, ДЦП, психологічними захворюваннями, вадами розвитку, аутизмом, ураженням органів зору, ураженням внутрішніх органів, ортопед-травматичними захворюваннями. У 2024 році планується охопити послугами 32 дітей.
На фінансування комунальної установи «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» спрямовано 2 млн. 361,6 тис. грн.
В загальних видатках витрати на заробітну плату з нарахуваннями складають 2 млн. 158,5 тис. грн., на оплату енергоносіїв – 95,2 тис. грн., або 95,4% до загальних видатків.
Видатки на соціальний захист населення згідно «Програми надання адресної одноразової грошової допомоги на 2023 рік» склали 576 тис. грн. (допомогу отримали 116 осіб), «Програми підтримки збільшення народжуваності на території Козелецької селищної ради на 2023-2024 роки» - 395 тис. грн. (народилося 79 дітей). На пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи направлено – 58,4 тис. грн., на Програму надання допомоги громадянам, які отримують програмний гемодіаліз на 2023 рік – 200 тис. грн., на Програму надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку – 12,2 тис. грн., на Програму надання адресної одноразової грошової допомоги на часткове відшкодування витрат з поховання особі, яка здійснила поховання військовослужбовця загиблого (померлого) під час безпосередньої участі у заходах для забезпечення оборони України у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України – 85,8 тис. грн. (допомогу отримали 11 осіб).
Служба у справах дітей
На первинному обліку Служби у справах дітей Козелецької селищної ради перебуває 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 36 дітей перебувають в сім’ях опікунів, піклувальників, 5 – в прийомних сім’ях, 2 дітей виховуються в дитячих будинках сімейного типу за межами Козелецької громади, 2 дітей навчаються в коледжах, 4 дітей перебувають у дитячих державних закладах області.
На території селищної ради функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких виховуються 6 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
Постійно здійснюється контроль щодо забезпечення захисту прав дітей, які залишились поза межами сімейного виховання, зокрема, вирішується питання з встановлення правового статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. У 2023 році 6 дітям надано статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, що дає їм змогу користуватись пільгами згідно законодавства.
До сімейних форм виховання влаштовано 6 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 5 – в сім’ї опікунів, піклувальників і 1 дитина усиновлена громадянами України.
Сімейними формами виховання охоплено 87,8 % дітей даної категорії від загальної кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку Служби у справах дітей.
З метою виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігання дитячої безпритульності, бездоглядності, попередження насилля, жорстокого поводження з дітьми у 2023 році проведено 26 профілактичних рейдів під умовними назвами “Діти вулиці”, “Урок”, “Канікули”, “Зайнятість” і було виявлено 27 дітей, батьки яких неналежним чином виконують батьківські обов’язки, притягнуто до адміністративної відповідальності 16-х батьків.
Станом на 01.01.2024 року на обліку Служби у справах дітей перебувало 34 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах та проживають у 14 сім’ях, з них 29 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
У 2023 році 1726 дітей набули статусу дитини, постраждалої від воєнних дій та збройних конфліктів.
Діти даної категорії поставлені на облік Служби у справах дітей селищної ради, забезпечені соціальними послугами, безкоштовним харчуванням у навчальних закладах.
Проведено обстеження умов проживання 14-х сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, умов проживання 32 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в 30 сім’ях опікунів, піклувальників, та 6 дітей даної категорії, які перебувають в 3 прийомних сім’ях та проживають на території селищної ради.
В 2023 році проведено 20 засідань Комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Козелецької селищної ради, на яких було розглянуто 58 питань щодо соціального захисту прав дітей.
Шановні депутати, вже закінчується І квартал 2024 року. Завдяки своєчасному прийняттю бюджету ми маємо змогу продовжувати роботу над запланованим та забезпечити стабільність у всіх галузях діяльності громади. І в подальшому розраховую на вашу плідну роботу, зваженість та підтримку. Проблем багато і вирішувати їх доведеться нам з вами разом.
Віримо в наші Збройні Сили та в нашу Перемогу.
Всім дякую за небайдужість та роботу.
Дякую за увагу!